newsletter
 
szukaj
  gdzie
 
   
Untitled Document
Informacje
PROGRAM
21. Festiwalu Kultury Żydowskiej: 24 czerwca - 3 lipca 2011

BILETY
informacje i sprzedaż

kup bilety w EVENTIM

AKREDYTACJA

FESTIWAL NA FEJSUBUKU

 
Galerie zdjęć
 
Cheder
 
Galeria PlakatuUntitled Document
 
Filmy
 
Informacje

JEWISH HERITAGE TOURS FUNDACJI TAUBEGO

THE OTHER EUROPEANS
projekt europejski

 
Przyjaciele 

 

 

 

 

 

 The Other Europeans
seminarium w Krakowie

[2007-11-27] 22 i 23 listopada zainaugurowaliśmy projekt pt. The Other Europeans, który przez najbliższe dwa lata będzie realizowany przez nasze Stowarzyszenie wspólnie z festiwalem Klezmore w Wiedniu i Yiddish Summer w Weimarze. Jego celem jest ukazanie podobieństw i wzajemnych inspiracji pomiędzy kulturami Żydów i Romów.

Dwudniowe seminarium, które odbyło się w Krakowie było pierwszym roboczym spotkaniem wszystkich partnerów projektu oraz zaproszonych ekspertów, wśród których byli m.in. Kalman Balogh (Budapeszt), Bob Cohen (Budapeszt), Ben Mandelson (Londyn), Ellen Ruth Gruber (USA / Włochy), a z Polski - dr Sławomir Kapralski oraz Adam Bartosz. Opiekunem artystycznym projektu jest Alan Bern, jeden z założycieli zespołu Brave Old World.

Pierwszym zadaniem, jakie będzie realizowane w ramach projektu jest stworzenie dwóch zespołów - jednego żydowskiego i jednego romskiego, które wypracowałyby repertuar charakterystyczny dla danej kultury. Będzie on zaprezentowany podczas festiwali w Krakowie, Wiedniu i Weimarze latem 2008 roku. W ciągu kolejnych miesięcy muzycy ci będą pracowali nad wspólnym repertuarem, pokazującym wzajemne inspiracje - ten projekt zaprezentowany będzie również na trzech festiwalach latem 2009 roku. Koncerty to jedynie część całego projektu - oprócz nich odbędą się seminaria, warsztaty, przeglądy filmów - o nich wszystkich będziemy Państwa na bieżąco informowali.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Kultura 2007-2013.

 

 
Untitled Document
Biuro Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie, ul. Józefa 36, 31-056 Kraków, tel.: (+48 12) 431 15 17, 431 15 35 office@jewishfestival.pl