newsletter
 
szukaj
  gdzie
 
   
Untitled Document
Informacje
PROGRAM
21. Festiwalu Kultury Żydowskiej: 24 czerwca - 3 lipca 2011

BILETY
informacje i sprzedaż

kup bilety w EVENTIM

AKREDYTACJA

FESTIWAL NA FEJSUBUKU

 
Galerie zdjęć
 
Cheder
 
Galeria PlakatuUntitled Document
 
Filmy
 
Informacje

JEWISH HERITAGE TOURS FUNDACJI TAUBEGO

THE OTHER EUROPEANS
projekt europejski

 
Przyjaciele 

 

 

 

 

 

 MISTRZ WIOLONCZELI SOLO
Erik Friedlander (USA)
1 lipca, godz. 22.00, Synagoga Tempel

[2008-06-15] Podczas 14. Festiwalu Kultury Żydowskiej Erik Friedlander zachwycił wszystkich swoim koncertem "Grains of Paradise" - występował wtedy z grupą swoich muzycznych przyjaciół. Tym razem wraca sam ze swoją wiolonczelą. Na nocnym koncercie w Synagodze Tempel zaprezentuje utwory ze swojej solowej płyty 'Volac', wydanej przez nowojorską wytwórnię Tzadik w serii "Book of Angels".

Erik Friedlander współpracuje z Johnem Zornem, Laurie Anderson i Courtney Love. Nagrał również 8 autorskich płyt. Jego estetyka i pełen dynamizmu styl improwizacji stały się podwaliną nowego stylu gry na wiolonczeli. Grając solo lub z jednym ze swych zespołów, zarówno w projektach klasycznych jak i improwizacyjnych, Friedlander łączy eksperymentalne podejście do wiolonczeli z szacunkiem wobec tradycji. Od samego początku jest jednym z filarów projektu Masada. Erik Friedlander zachwyca amerykańską i europejską publiczność grając ze swoimi zespołami: Topaz, Broken Arm oraz Grains of Paradise.

 

 
Untitled Document
Biuro Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie, ul. Józefa 36, 31-056 Kraków, tel.: (+48 12) 431 15 17, 431 15 35 office@jewishfestival.pl