newsletter
 
szukaj
  gdzie
 
   
Untitled Document
Informacje
PROGRAM
21. Festiwalu Kultury Żydowskiej: 24 czerwca - 3 lipca 2011

BILETY
informacje i sprzedaż

kup bilety w EVENTIM

AKREDYTACJA

FESTIWAL NA FEJSUBUKU

 
Galerie zdjęć
 
Cheder
 
Galeria PlakatuUntitled Document
 
Filmy
 
Informacje

JEWISH HERITAGE TOURS FUNDACJI TAUBEGO

THE OTHER EUROPEANS
projekt europejski

 
Przyjaciele 

 

 

 

 

 

 Koncert Finałowy 12. Festiwalu (12)
Do późnej nocy

[2002-06-29] Kilka tysięcy osób bawiło się do późnych godzin nocnych na sobotnim Koncercie Finałowym XII Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie. Podczas ponad sześciogodzinnej imprezy wystąpiła plejada najwybitniejszych muzyków i zespołów: Michael Alpert, Frank London, Gary Lucas, The Cracow Klezmer Band, Di Shikere Kapelye, Dave Krakauer Klezmer Madness!, The Klezmatics, The All Stars Festival Klezmer Orchestra i inni. Film (2,5 MB).

Raz do roku, Ulica Szeroka zamienia się w największą scenę, z której płyną nieprzerwanie dźwięki żydowskiej muzyki. Trwa Koncert Finałowy Festiwalu. Ulica Szeroka staje się początkiem i końcem wszechświata. Duch wspólnego Szalom łączy tysiące ludzi ze wszystkich stron świata, ludzi różnych kultur i różnych religii.Koncert Finałowy jest celebracją życia. Jest świętem radości życia. Jest nasza wspólną manifestacją przynależności do świata ludzi dobrej woli. Jest wyznaniem wiary w Pokój i wyznaniem naszej woli życia w pokoju. I wreszcie koncert Finałowy jest hołdem nas wszystkich złożonym w imię pamięci. Pamięci krakowskich Żydów.

 

 
Untitled Document
Biuro Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie, ul. Józefa 36, 31-056 Kraków, tel.: (+48 12) 431 15 17, 431 15 35 office@jewishfestival.pl