newsletter
 
szukaj
  gdzie
 
   
Untitled Document
Informacje
PROGRAM
21. Festiwalu Kultury Żydowskiej: 24 czerwca - 3 lipca 2011

BILETY
informacje i sprzedaż

kup bilety w EVENTIM

AKREDYTACJA

FESTIWAL NA FEJSUBUKU

 
Galerie zdjęć
 
Cheder
 
Galeria PlakatuUntitled Document
 
Filmy
 
Informacje

JEWISH HERITAGE TOURS FUNDACJI TAUBEGO

THE OTHER EUROPEANS
projekt europejski

 
Przyjaciele 

 

 

 

 

 

 LEKCJA HEBRAJSKIEGO
czwartek, 23 października 2008, godz. 18.00

[2008-10-16] „Nauka hebrajskiego to podstawowy element kreujący tożsamość i poczucie przynależności do grupy. Język jest ponad politycznymi, religijnymi i ideologicznymi podziałami, jednoczy różne grupy społeczne”. Ten cytat z ulotki hebrajskiego Ulpanu jest niejako mottem filmu "Lekcja hebrajskiego" w reżyserii Davida Ofeka, który zainauguruje filmowy cykl w ramach projektu Convivencia. Wstęp bezpłatny. Zapraszamy!

Chin zostawia swoją córkę w Chinach i wyjeżdża do Izraela by zarobić na życie. Sprząta w domu Ehud’a. Oboje zakochują się w sobie. Sasza nigdy nie brał pod uwagę wyjazdu do Izraela. Ale po czterech latach od wyjazdu jego żony wraz z córką z Rosji, zrozumiał, że życie bez nich nie ma sensu. Zostawia świetnie płatną pracę i zaczyna żyć w najgorszej dzielnicy Tel Avivu. Te i inne postaci spotykają się na zajęciach języka hebrajskiego Ulpan. Ich osobiste opowieści mieszają się ze skomplikowanymi historiami izraelskiej rzeczywistości. To obraz społeczeństwa izraelskiego widzianego oczami obcokrajowców.

 

 
Untitled Document
Biuro Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie, ul. Józefa 36, 31-056 Kraków, tel.: (+48 12) 431 15 17, 431 15 35 office@jewishfestival.pl