newsletter
 
szukaj
  gdzie
 
   
Untitled Document
Informacje
PROGRAM
21. Festiwalu Kultury Żydowskiej: 24 czerwca - 3 lipca 2011

BILETY
informacje i sprzedaż

kup bilety w EVENTIM

AKREDYTACJA

FESTIWAL NA FEJSUBUKU

 
Galerie zdjęć
 
Cheder
 
Galeria PlakatuUntitled Document
 
Filmy
 
Informacje

JEWISH HERITAGE TOURS FUNDACJI TAUBEGO

THE OTHER EUROPEANS
projekt europejski

 
Przyjaciele 

 

 

 

 

 

 IZRAELSKI CHÓR W SYNAGODZE TEMPEL
niedziela, 15 marca 2009, godz. 19.00

[2009-03-04] Chór Hadrey-Ron z Izraela, to 40-osobowy zespół założony w 1987 roku przy Miejskiim Departamencie Kultury w Rehovot. Podczas koncertu w krakowskiej synagodze Tempel zaprezentuję niemalże całe spektrum swojego repertuaru: od pieśni opartych na tekstach biblijnych, poprzez pieśni ludowe, aż po współczesne kompozycje izraelskie. Chór poprowadzi wybitny dyrygent i kompozytor Avi Fajntoch. Chór uświetni tez swoim występem Marsz Pamięci (15 marca, godz. 12.00, Plac Bohaterów Getta). Organizatorami koncertu są: Chór Hadrey-Ron, Stowarzyszenie Pro Musica Mundi oraz krakowska Gmina Wyznaniowa Żydowska. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

HADREY-RON CHOIR - założony w 1987 roku przy Miejskim Departamencie Kultury w Rehovot (Izrael) dziś liczy około 40 osób. Chór wykonuje bardzo zróżnicowany repertuar od pieśni biblijnych aż po tradycyjne folkowe melodie Izraelskie. Od czasu założenia członkowie chóru wielokrotnie koncertowali w przeróżnych miastach Izraela. W 1990 roku odbyli swoją pierwszą podróż za granicę - do Włoch. W ciągu dziesięciu lat zespół odwiedził także Francję, Węgry, Słowację, Czechy i USA.

AVI FAINTOCH - dyrygent; swoją muzyczną edukację rozpoczął w wieku sześciu lat pod okiem Nathan’a Margalit’a, który jako pierwszy dostrzegł jego talent. Studiował u dr Roni’ego Colton’a znanego izraelskiego profesora harmonii i kompozycji. Swój zapał i energię do pracy wykorzystał nawet podczas służby wojskowej w Izraelskich Siłach Powietrznych (Izraeli Air Force), gdzie przez cztery lata dyrygował chórem i orkiestrą. Od 1986 Avi skoncentrował się głównie na muzyce chóralnej. W 1997 stworzył muzykę do projektu znanego dziś jako „The Garden of Peace” w Stanach Zjednoczonych w Nowym Jorku. Dziś dyryguje, komponuje i aranżuje dla ośmiu grup chóralnych w całym Izraelu. Inspiracje czerpie z tradycyjnych żydowskich tekstów oraz własnych doświadczeń. Bez wątpienia jest jednym z najbardziej znanych i cenionych artystów na Izraelskiej scenie muzycznej.

 

 
Untitled Document
Biuro Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie, ul. Józefa 36, 31-056 Kraków, tel.: (+48 12) 431 15 17, 431 15 35 office@jewishfestival.pl