newsletter
 
szukaj
  gdzie
 
   
Untitled Document
Informacje
PROGRAM
21. Festiwalu Kultury Żydowskiej: 24 czerwca - 3 lipca 2011

BILETY
informacje i sprzedaż

kup bilety w EVENTIM

AKREDYTACJA

FESTIWAL NA FEJSUBUKU

 
Galerie zdjęć
 
Cheder
 
Galeria PlakatuUntitled Document
 
Filmy
 
Informacje

JEWISH HERITAGE TOURS FUNDACJI TAUBEGO

THE OTHER EUROPEANS
projekt europejski

 
Przyjaciele 

 

 

 

 

 

 CUKUNFT i DJ LENAR
W CHEDERZE

koncert w sobotę, 18 kwietnia, godz. 20.00

[2009-04-14] Sobotni wieczór w Chederze to dwa wydarzenia muzyczne: koncert zespołu Raphaela Rogińskiego Cukunft i po nim - afterparty z DJ Lenarem. Cukunft zagra żydowską muzykę taneczną z Galicji a DJ Lenar - na żywo miksował będzie muzykę klezmerską. Absolutnie warto przyjść i ... potańczyć!

W języku jidysz Cukunft znaczy Przyszłość. Cukunft to też nazwa nowej formacji Raphaela Rogińskiego, której założeniem jest kontynuacja tradycji muzyki żydowskiej Europy Wschodniej z całym jej bogactwem i we wszelkich odmianach. Aktualnie zespół zwrócił się ku żydowskiej tradycji wiejskiej i wykonuje taneczną muzykę z terenów Galicji. Koncertując na tradycyjnych weselach odnowił też repertuar z nimi związany, ale przetworzył go na współczesną formę muzyki alternatywnej.

DJ LENAR - ściśle związany z warszawską sceną niezależną i jazzową skupioną wokół cyklicznych spotkań Sofa, Galimadjaz, Djazzpora czy Bauagan. Gra w zespole Meritum. Wraz z Dj DFC prowadzi imprezę Deckonstrukcja, gdzie rozwija swoje umiejętności turntablistyczne.

 

 
Untitled Document
Biuro Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie, ul. Józefa 36, 31-056 Kraków, tel.: (+48 12) 431 15 17, 431 15 35 office@jewishfestival.pl