newsletter
 
szukaj
  gdzie
 
   
Untitled Document
Informacje
PROGRAM
21. Festiwalu Kultury Żydowskiej: 24 czerwca - 3 lipca 2011

BILETY
informacje i sprzedaż

kup bilety w EVENTIM

AKREDYTACJA

FESTIWAL NA FEJSUBUKU

 
Galerie zdjęć
 
Cheder
 
Galeria PlakatuUntitled Document
 
Filmy
 
Informacje

JEWISH HERITAGE TOURS FUNDACJI TAUBEGO

THE OTHER EUROPEANS
projekt europejski

 
Przyjaciele 

 

 

 

 

 

 WSPÓŁCZESNA KULTURA ŻYDOWSKA
popkultura | kontrkultura| subkultura?

call for papers

[2010-02-08] Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji popularno-naukowej, będącej częścią 20. edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie. Zaproszenie jest skierowane do studentów wszystkich kierunków humanistycznych wszystkich uczelni w Polsce, zarówno do studentów, doktorantów i młodych pracowników naukowych. Konferencja odbędzie się od 29 czerwca do 1 lipca 2010 w Cheder Cafe w Krakowie, ul. Józefa 36.

W związku z jubileuszową edycją Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie, jednym z tematów, które chcemy podjąć jest współczesność świata żydowskiego. Tematem przewodnim sympozjum dla studentów jest współczesna kultura żydowska widziana jako tętniąca życiem i wciąż rozwijająca się, widziana w przeróżnych kontekstach społeczno-historycznych. Zaproszenie do udziału w sympozjum jest celowo kierowane do studentów wszystkich kierunków a nie jedynie do studentów hebraistyki i judaistyki – pragniemy poznać tematy prac badawczych związanych z kulturą żydowską w jak najszerszym, interdyscyplinarnym zakresie.

Warunki uczestnictwa:
Do dnia 31 marca 2010 r. należy przesłać temat oraz krótki konspekt wystąpienia na adres office@jewishfestival.pl. Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń w postaci wypełnionego formularza zgłoszeniowego wraz z załączonym streszczeniem proponowanego referatu (nie dłuższym niż 500 znaków)

Do udziału w sympozjum zaproszeni zostaną wybrani prelegenci. Biuro organizacyjne Festiwalu zaprosi wybranych prelegentów do udziału w sympozjum. Informacja o udziale w sympozjum zostanie wysłana drogą mailową do dnia 30 kwietnia 2010 r.

Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie nie zapewnia noclegu ani zwrotu kosztów podróży. Uczestnicy sympozjum otrzymają bezpłatne zaproszenie na wybrany koncert w ramach 20. Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie.

Zapraszamy serdecznie!
Więcej informacji można uzyskać pisząc na adres: office@jewishfestival.pl oraz pod numerem telefonu: 12 431 15 17.

 

 
Untitled Document
Biuro Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie, ul. Józefa 36, 31-056 Kraków, tel.: (+48 12) 431 15 17, 431 15 35 office@jewishfestival.pl