newsletter
 
szukaj
  gdzie
 
   
Untitled Document
Informacje
PROGRAM
21. Festiwalu Kultury Żydowskiej: 24 czerwca - 3 lipca 2011

BILETY
informacje i sprzedaż

kup bilety w EVENTIM

AKREDYTACJA

FESTIWAL NA FEJSUBUKU

 
Galerie zdjęć
 
Cheder
 
Galeria PlakatuUntitled Document
 
Filmy
 
Informacje

JEWISH HERITAGE TOURS FUNDACJI TAUBEGO

THE OTHER EUROPEANS
projekt europejski

 
Przyjaciele 

 

 

 

 

 

 LITERATURA I PAMIĘĆ: JOSIF BRODSKI
poniedziałek, 15 listopada 2010, godz. 20.00

[2010-11-09] Kolejne spotkanie z cyklu "Literatura i Pamięć" poświęcone będzie jednemu z najwybitniejszych eseistów i poetów XX wieku. Josif Brodski - laureat Nagrody Nobla, wielbiciel zimowej Wenecji, myśliciel i niezwykle uważny obserwator świata. O Brodskim porozmawiają przyjaciele poety i znawcy jego literatury: Katarzyna Krzyżewska - tłumaczka poezji Brodskiego, Izabella Sariusz-Skąpska - filolog i wielbicielka twórczości Brodskiego oraz Bogdan Tosza - reżyser teatralny, publicysta, przyjaciel poety. Cykl realizowany jest we współpracy z Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie.

"Literatura i Pamięć" to cykl spotkań poświęconych najwybitniejszym pisarzom wieku XX i XXI, prowadzonych przez wybitnych literaturoznawców, krytyków literackich, tłumaczy oraz intelektualistów. Temat pamięci jest jednym z najważniejszych zagadnień sztuki. Jest ona bowiem często kluczem do czytania i rozumienia, do poznania istoty sztuki. Dla jednych pamięć to zjawisko ściśle związane z fizycznością i sensualnością, która przywołuje ciąg zapomnianych a wciąż obecnych w nas zdarzeń i myśli. Dla innych odzyskiwanie pamięci to ciężki trud tworzenia. Ale czasem zapominanie, rewers pamięci, jest niezbędnym elementem funkcjonowania i tworzenia sztuki.

 

 
Untitled Document
Biuro Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie, ul. Józefa 36, 31-056 Kraków, tel.: (+48 12) 431 15 17, 431 15 35 office@jewishfestival.pl