newsletter
 
szukaj
  gdzie
 
   
Untitled Document
Informacje
PROGRAM
21. Festiwalu Kultury Żydowskiej: 24 czerwca - 3 lipca 2011

BILETY
informacje i sprzedaż

kup bilety w EVENTIM

AKREDYTACJA

FESTIWAL NA FEJSUBUKU

 
Galerie zdjęć
 
Cheder
 
Galeria PlakatuUntitled Document
 
Filmy
 
Informacje

JEWISH HERITAGE TOURS FUNDACJI TAUBEGO

THE OTHER EUROPEANS
projekt europejski

 
Przyjaciele 

 

 

 

 

 

 "ŻAR" DARIUSZA ROSIAKA
Próba zmierzenia się ze stereotypem Afryki

czwartek, 18 listopada 2010, godz. 19.00

[2010-11-15] "Słońce, deszcz, spiekota, chłód – wszystko w Afryce się miesza. (…) Lubimy myśleć o tym kontynencie jak o Czarnym Lądzie, sferze ciemności i śmierci, które dominują nad ludźmi. Ale to nieprawda. Afryka to życie w najpełniejszym wydaniu." Wydawnictwo OTWARTE zaprasza na spotkanie z Dariuszem Rosiakiem, prezentujące jego książkę 'Żar".

Co w Angoli robią Chińczycy? Jak to możliwe, że na stadionie narodowym w Dakarze mecze rozgrywają drużyny dzielnicowe? Ile godzin trwa układanie najmodniejszej fryzury w Ghanie? Dlaczego nasze wyobrażenia o Afryce tak bardzo mijają się z rzeczywistością?

Dariusz Rosiak – dziennikarz radiowy i prasowy. Wieloletni pracownik francuskiej stacji RFI i sekcji polskiej BBC. W latach dziewięćdziesiątych był korespondentem polskich mediów w Londynie. W 2001 roku opublikował książkę Oblicza Wielkiej Brytanii. Pisze do „Plus Minus”, dodatku „Rzeczpospolitej”. W Programie III Polskiego Radia prowadzi program Raport o stanie świata. W ramach projektu „Trójka przekracza granice” podróżował między innymi po Afryce i USA. Mieszka w Warszawie.

Wstęp wolny!

 

 
Untitled Document
Biuro Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie, ul. Józefa 36, 31-056 Kraków, tel.: (+48 12) 431 15 17, 431 15 35 office@jewishfestival.pl