newsletter
 
szukaj
  gdzie
 
   
Untitled Document
Informacje
PROGRAM
21. Festiwalu Kultury Żydowskiej: 24 czerwca - 3 lipca 2011

BILETY
informacje i sprzedaż

kup bilety w EVENTIM

AKREDYTACJA

FESTIWAL NA FEJSUBUKU

 
Galerie zdjęć
 
Cheder
 
Galeria PlakatuUntitled Document
 
Filmy
 
Informacje

JEWISH HERITAGE TOURS FUNDACJI TAUBEGO

THE OTHER EUROPEANS
projekt europejski

 
Przyjaciele 

 

 

 

 

 

 MuLaKuŻ: SZTETL QUARTET
koncert w sobotę, 18 grudnia 2010, godz. 20.00

[2010-12-09] MuLaKuŻ czyli Muzyczne Laboratorium Kultury Żydowskiej prezentuje nowe oblicze wciąż rozwijającej się kultury żydowskiej. Po awangardowych projektach muzycznych, czas na powrót do źródeł - muzyki klezmerskiej. Ale wizja, jaką prezentują muzycy Sztetl Quartet jest pełna współczesnej witalności, nowoczesnej wrażliwości na rytmy i melodie, które narodziły się właśnie tu - w Galicji.

Sztetl Quartet to projekt założony przez czterech dżentelmenów pochodzących z Sejn. Ich muzyczne drogi przecinały się w takich projektach jak Frozen Bird, Trifonidis Free Orchestra i Gaamera. Wspólne doświadczenie i zamiłowanie do muzyki żydowskiej skłoniło ich do założenia formacji klezmerskiej. Ich koncerty są żywiołową prezentacją tradycyjnych melodii i tańców grywanych na weselach żydowskich. Instrumentami prowadzącymi są klarnet i trąbka, będące w nieustannym dialogu. Sekcję rytmiczno - harmoniczną tworzą tuba i akordeon. Muzycy dodatkowo często zapraszają perkusistę, który podbija żywiołowość utworów, opierając frazy perkusyjne na werblu i centrali, co daje w pełni osadzony, typowy dla muzyki klezmerskiej bit.

Piotr Janiec (tuba),
Tomasz Stawiecki (klarnet),
Kacper Szroeder (trąbka),
Radek Polakowski (akordeon)
Bartek Nazaruk (perkusja)

bilety: 10/ 20 zł

 

 
Untitled Document
Biuro Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie, ul. Józefa 36, 31-056 Kraków, tel.: (+48 12) 431 15 17, 431 15 35 office@jewishfestival.pl