newsletter
 
szukaj
  gdzie
 
   
Untitled Document
Informacje
PROGRAM
21. Festiwalu Kultury Żydowskiej: 24 czerwca - 3 lipca 2011

BILETY
informacje i sprzedaż

kup bilety w EVENTIM

AKREDYTACJA

FESTIWAL NA FEJSUBUKU

 
Galerie zdjęć
 
Cheder
 
Galeria PlakatuUntitled Document
 
Filmy
 
Informacje

JEWISH HERITAGE TOURS FUNDACJI TAUBEGO

THE OTHER EUROPEANS
projekt europejski

 
Przyjaciele 

 

 

 

 

 

 ŚLADAMI DYNASTII CHASYDZKICH: BOBOWA
wycieczka dla wolontariuszy Festiwalu

[2011-04-05] W minioną niedzielę wraz z grupą festiwalowych wolontariuszy wybraliśmy się na pierwszą wycieczkę zorganizowaną specjalnie dla nich - pierwszą w ogóle i pierwszą z serii, na jakie planujemy zabierać naszych pomocników każdego roku. Odwiedzimy miejsca, w których powstały i żyły najważniejsze dynastie chasydzkie. Jako pierwsza była Bobowa.

Wraz z Ewą Węgrzyn, naszą zaprzyjaźnioną przewodniczką, odwiedziliśmy wspaniale odrestaurowaną synagogę bobowską, w której modliła się m.in. rodzina znanego wszystkim z Festiwalu Benziona Millera, a później również prezepięknie położony cmentarz wraz z ohelem Halbersztamów. Ciekawe wykąłdy Ewy wzbogacam cały czas swoimi opowieściami z życia Bobowerów Janusz Makuch, który wiele czasu spędził z rodziną Banziona, jak też w synagodze Bobowerów w Boro Park w Nowym Jorku. 
Wycieczkę zakończyliśmy piknikiem w posiadłości Ignacego Paderewskiego w Kąśnej Dolnej.

Dziękujemy Wam wszystkim za udział w wycieczce - obiecujemy kolejne i zapraszamy do współpracy przy organizowaniu Festiwalu! 

 

 
Untitled Document
Biuro Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie, ul. Józefa 36, 31-056 Kraków, tel.: (+48 12) 431 15 17, 431 15 35 office@jewishfestival.pl