newsletter
 
szukaj
  gdzie
 
   
Untitled Document
Informacje
PROGRAM
21. Festiwalu Kultury Żydowskiej: 24 czerwca - 3 lipca 2011

BILETY
informacje i sprzedaż

kup bilety w EVENTIM

AKREDYTACJA

FESTIWAL NA FEJSUBUKU

 
Galerie zdjęć
 
Cheder
 
Galeria PlakatuUntitled Document
 
Filmy
 
Informacje

JEWISH HERITAGE TOURS FUNDACJI TAUBEGO

THE OTHER EUROPEANS
projekt europejski

 
Przyjaciele 

 

 

 

 

 

 BESTER QUARTET, gościnnie kwartet Dafo
28 czerwca, Synagoga Tempel

[2007-06-06] W 2004 roku John Zorn napisał ponad trzysta nowych utworów do swojego najpopularniejszego projektu Masada, 8 z nich znalazło się na płycie "Balan" krakowskiej formacji The Cracow Klezmer Band, wydanej w 2006 roku w wytwórni Tzadik w serii "Masada Book Two Book of Angels". Do Jarosława Bestera, Jarosława Tyrały, Wojciecha Fronta i Olega Dyyaka dołączyły instrumentalistki z krakowskiego kwartetu Dafô, w kilku utworach zaśpiewał Jorgos Skolias, a instrumentami elektronicznymi zawiadywał Ireneusz Socha.

Płyta, przez niektórych okrzyknięta najciekawszą w bogatej dyskografii grupy, zebrała entuzjastyczne recenzje, a tymczasem The Cracow Klezmer Band w grudniu 2006 roku zakończył działalność. W styczniu 2007 na krakowskiej scenie muzycznej pojawił się zespół Bester Quartet, którego skład nie różni się od The Cracow Klezmer Band. 28 czerwca w Synagodze Tempel po raz pierwszy na żywo usłyszeć będzie można utwory z płyty Balan w aranżacji na dwa kwartety. To wyjątkowe wydarzenie!

 

 
Untitled Document
Biuro Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie, ul. Józefa 36, 31-056 Kraków, tel.: (+48 12) 431 15 17, 431 15 35 office@jewishfestival.pl