newsletter
 
szukaj
  gdzie
 
   
Untitled Document
Informacje
PROGRAM
21. Festiwalu Kultury Żydowskiej: 24 czerwca - 3 lipca 2011

BILETY
informacje i sprzedaż

kup bilety w EVENTIM

AKREDYTACJA

FESTIWAL NA FEJSUBUKU

 
Galerie zdjęć
 
Cheder
 
Galeria PlakatuUntitled Document
 
Filmy
 
Informacje

JEWISH HERITAGE TOURS FUNDACJI TAUBEGO

THE OTHER EUROPEANS
projekt europejski

 
Przyjaciele 

 

 

 

 

 

 Szalom na Szerokiej (13. Festiwal)
Finał 13. Festiwalu Kultury Żydowskiej

[2003-07-05] Ulica Szeroka - czakram Kazimierza. Początek i koniec muzycznego wszechświata. Duch wspólnego Szalom, łączący tysiące ludzi ze wszystkich stron świata. Mieszają się i łączą w radosnym korowodzie. Podążając za słowami Rabbiego Nachmana, tak jak świat, tak i Ulica Szeroka jest jak wirujący krążek. Wszystko obraca się i zmienia: człowiek w anioła, anioł w człowieka, głowa w nogę, noga w głowę. Tak obracają się i wirują wszystkie rzeczy, przechodząc jedna w drugą, góra w dół, dół w górę. Wszystko bowiem jest jednym, a w przemianie i nawrocie rzeczy zawiera się odkupienie. Film (7 MB).

Koncert Szalom na Szerokiej jest celebracją życia. Jest świętem radości życia. Jest naszym wspólnym wyznaniem wiary w Pokój i manifestacją naszej woli życia w Pokoju. Jak co roku, Koncert Szalom na Szerokiej był dedykowany błogosławionej pamięci wszystkich krakowskich Żydów, którzy przez wieki żyli tu, tu się kochali, pracowali, umierali i na końcu zostali zabici.

W tegorocznym Koncercie Pokoju wystąpili: The Singing Table, Di Naye Kapelye, Theodore Bikel, The Night Songs, The Cracow Klezmer Band, Shtreiml, HipHopKhasene oraz The All Stars Festival Klezmer Orchestra.

 

 
Untitled Document
Biuro Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie, ul. Józefa 36, 31-056 Kraków, tel.: (+48 12) 431 15 17, 431 15 35 office@jewishfestival.pl